Borç Transferi Nedir? Nasıl Yapılır?
Borç Transferi Nedir? Nasıl Yapılır?

Borç Transferi Nedir? Nasıl Yapılır?

İnsanların ekonomik sıkıntılar yaşaması çerçevesinde borç transferine ihtiyaç duyduğu görülmektedir. Borç transferi nedir? Nasıl yapılır? Sorgulamasına ilişkin olarak açıklayıcı kısa özet şu şekilde belirtilmektedir. Borç transferi; bireysel yönde kullanılmış olan kredilerin farklı bankalardan tek bir banka dâhiline toplanması işlemidir. 36 aylık vadelere yayılan ödemelerin taksit tutarı daha düşük limitlerde olup daha kolay ödeme yapılmasını sağlamaktır. Amaç tek çatı altında borçları toplayıp ekonomik yönden rahatlama sağlamaktadır.

Nasıl yapılır sorgulamasına yönelik ise; kişinin talebi üzerine borçlarını kapatması koşuluyla kredi limiti sunulmasıyla mümkün olmaktadır. Talep edilen kredinin onay alması halinde kredi kullanımı öncesinde EFT talimatı alınmakta ve talimat istenmiş olan hesaplara gönderilmektedir. Daha sonrasında ise kredilerin tümü kapatılmış olup tek bir bankaya ödemeye yapılmaya başlanmasıdır.

Borç Kapatma Kredisini Hangi Bankalar Veriyor?

Borç kapatma kredileri günümüz koşullarında ekonomik boyutta rahatlayabilme adına sıkça tercih edilen yöntem olmaya başlamıştır. En büyük sebebi ise birden fazla bankaya ödemenin paylaştırılması nedeniyle insanların ekonomik sıkıntıya düşmesidir. Tek çatı altında toplanması mümkün olan borç kapatma kredisini hangi bankalar veriyor sorusu aşağıdaki gibi cevaplanmaktadır.

  • QNB Finansbank
  • Denizbank
  • Halkbank
  • Akbank
  • Ziraat bankası

Genel bakımdan bu yönde yapılan çalışmalar hem kredilerin sürekli yapılandırılmasını engelliyor, hem de kişisel borçlarınızı daha kolay ödemenizi sağlıyor diyebiliriz.

Krediyi Erken Kapatmak Mantıklı Mı?

Krediler kapsamında araştırılan birçok soru bulunmaktadır. Bunlardan biri de krediyi erken kapatmak mantıklı mı şeklinde öne çıkmaktadır. Kredi ödemelerinizi her defasında farklı banka kanallarından gerçekleştirmek bir süre sonunda sıkıntılı ekonomik süreç yaşamanıza neden olabilmektedir. Gelir durumunuz artış gösteriyor ise erken kredi ödemesi yapmanız veya tamamen kapatmanız avantajlı olabilmektedir.

Devlet Destekli Borç Kapatma Kredisi Nedir?

Araştırmalar kapsamında insanların birden fazla borç ödeme yükümlülüğü altında büyük zorluklar yaşadığı görülmektedir. Bu yönden öne çıkan sorulardan biri de devlet destekli borç kapatma kredisi nedir şeklinde öne çıkmaktadır. Devlet memuru, esnaf, çalışan veya emekli olması halinde 100.000TL’ye kadar olan borçların 24 ay vade ile ödeme imkânı sunulduğu bilinmektedir. 50.000TL ve alt limitlerdeki borçlar için ise borçlu vatandaşlara 36 ay vadeli ödeme imkânı sunulduğu bilinmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir