Kosgeb Kredisi Nedir? Nasıl Alınır?
Kosgeb Kredisi Nedir? Nasıl Alınır?

Kosgeb Kredisi Nedir? Nasıl Alınır?

Yeni iş hayatı kurabilme açısından insanlara umut verici işlemler başında kosgeb odaklı kredi seçenekleri gelmektedir. Kosgeb kredisi nedir ve nasıl alınır sorgulamasına ilişkin öncelikle Kosgeb bünyesinde verilen girişimcilik eğitimlerine katılma şartı bulunduğu bilinmektedir. kosgeb yönünden desteklenen sektörlere yönelik sıfır faiz ile geri ödemeli şekilde hibe krediler verilmektedir. Nasıl alınır şartı kapsamında üniversitelerde genç girişimci geliştirme programları açıldığı bilinmektedir. Başvuru yapmanız halinde sizden talep edilen evrakları tamamlamanızla bu programa başlayabilir ve hibeli kredi sisteminden yararlanarak yeni işinizi kurabilirsiniz.

Kosgeb Şartları Nelerdir?

Kosgeb kredisi mobil şubelerden hızlıca alabileceğiniz bir kredi türü değildir. Bu konuda öncelikle belli bir iş alanı belirlemeniz gereklidir. Ayrıca Kosgeb tarafından da uygun bulunması gerekmektedir. Konuya dair Kosgeb şartları nelerdir sıralaması ise aşağıdaki gibi özetlenmektedir.

  • Kosgeb başvurusu yapan kişinin Kosgeb kapsamında belirlenen KOBİ tanımına uygun olması
  • Başvuru yapan kişinin yasal işletme yönetebilmesi
  • Son 3 yıl içinde Kosgeb bünyesinden sunulan desteklerden faydalanmamış olması
  • Kosgeb bünyesinde istenen tüm evrakları eksiksiz ve belirtilen zamanda teslim etmiş olması

Belirttiğimiz maddeleri doğru bir şekilde sağlayan başvuru sahipleri Kosgeb kredisi alabilmektedir. Bu nedenle mobil şubeden çekilen hızlı kredi şekli gibi düşünmemelisiniz.

Kosgeb Hangi İşlere Destek Veriyor?

Kosgeb hakkında yapılan kredi araştırmaları, limitleri yönünde oldukça dikkat çekmektedir. Fakat bu kredilerden faydalanmak adına Kosgeb hangi işlere destek veriyor bilgisini net bir şekilde öğrenmelisiniz. Sizler için yaptığımız araştırmaya yönelik Kosgeb tarafından destek verilen iş sektörleri ise aşağıdaki gibi sıralanmakta olup, işinizi kurmanız yönünde kredi paketleri belirlendiği bilinmektedir.

  • Girişimcilik
  • İşletme geliştirme
  • Mikro ve Küçük işletmelere hızlı destek
  • Rehberlik ve danışmanlık hizmetleri
  • Ar-ge
  • Teknolojik üretim ve yerlileştirme

Kosgeb’ten Kimler Faydalanamaz?

Kosgeb hakındaki yapılan araştırmalar ve soru başlıkları son dönemde önem kazanmış konulardır. bu yönde dikkat çeken son soru başlığı ise; Kosgeb’ten kimler faydalanamaz şeklinde belirlenmiştir. Kosgeb bünyesinde kredi alamayacak kişiler; işletme sahibinin kendisi, ortağı, eşi, kardeşi, çocukları ve anne babası gibi belirtilmektedir. Bu kişiler Kosgeb bünyesinde hizmet veya mal satın alamamaktadır. Bu durumun tespit edilmesi halinde Kosgeb destek kredisi de verilmediği bilinmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir