LC Waikiki Maaşları Ne Kadar?
LC Waikiki Maaşları Ne Kadar?

LC Waikiki Maaşları Ne Kadar?

Günümüzde özellikle perakende sektöründe lider konumda olan LC Waikiki’nin çalışma koşulları merak ediliyor. Yazımız içerisinde LC Waikiki’de çalışma konusu ve maaşları ele alıyoruz.

LCW maaşları ne kadar? LC Waikiki, 1988’de Fransız kökenli bir firma olarak kuruldu. 1997 yılında Tema Tekstil tarafından marka hakları satın alınarak Türk markası oldu. 2021 yılı itibariyle 34.1 milyar TL net satışla ülke ekonomisine önemli katkılar sunan şirket, dünya genelinde 1200’den fazla mağazasıyla faaliyet gösteriyor. LC Waikiki’de çalışma şartları, pozisyona ve çalışma biçimine göre değişiyor.

Part-Time Çalışma Şartları

Part-time çalışanlar, full-time çalışanlara göre çok daha az saat çalışmaktadır. Buna bağlı olarak daha düşük ücret elde ederler. Bu çalışma modeli genellikle öğrenciler tarafından tercih ediliyor. Part-time çalışma saatleri genel olarak haftada 30 saattir. Bu süre mağaza yoğunluğuna göre düzenlenir. Part-time çalışanların kişilerin maaşı, saat başı ücrete göre hesaplanır. Bu ücret haftalık 30 saat için yaklaşık 11.250 TL’dir.

Full-Time Çalışma Şartları

Full-time çalışanlar ise günde 8,5 saat ve haftada 6 gün çalışır. Bu süre içinde 1 saatlik yemek molası hakları yer alır. Çalışma saatleri genellikle sabah 08:30’dan akşam 17:00’a kadar sürer. LC Waikiki gibi çok yoğun markalar kaliteli hizmet verebilmek adına genel olarak çalışanlarını mesaiye bırakmaktadır. Fazla çalışılan zamanlar daha sonra sizlere izin olarak kullandırılır.

2024 LC Waikiki Maaşları

LC Waikiki’de maaşlar pozisyona bağlı olarak değişebilir. 2024 yılı için güncel maaş aralıkları aşağıda olduğu gibidir;

  • Yeni Başlayan Mağaza Personeli: 17.002 TL
  • Kasiyer: 17.002 TL – 19.000 TL
  • Part-Time Çalışan: 11.250 TL – 12.000 TL
  • Depo Şefi: 20.000 TL – 22.500 TL
  • Mağaza Müdür Yardımcısı: 23.000 TL – 24.500 TL
  • Mağaza Müdürü: 26.000 TL – 29.500 TL

LC Waikiki firması ülkemizde oldukça popülerdir. George Amoual ve ailesi tarafından kurulan tekstil firması günümüzde Türk markası olarak hizmet vermektedir.

Yan Haklar ve Diğer Avantajlar

LC Waikiki çalışanlarına sigorta, yemek ücreti ve prim gibi yan haklardan da yararlanır. Yemek ücreti, 2024 yılı için 187 TL olarak açıklanmıştır. Bununla beraber, ciro hedeflerine ulaşan mağazaların personeline prim ödemesi yapılır.

LC Waikiki bünyesinde, satış danışmanlarından mağaza müdürlerine kadar çeşitli pozisyonlarda işler yer alır. Şirket, içeriden terfi etme olanağı sağlayarak çalışanlarına iyi bir kariyer sunar.

LC Waikiki’de İş Başvurusu

LC Waikiki’ye iş başvurusu yapmak isteyenler şirketin kariyer sayfası üzerinden ya da çeşitli iş ilanı sitelerini kullanarak. Bunun yanında mağazaya doğrudan giderek de başvuru formu doldurabilir.

LC Waikiki çalışma yaş sınırı bulunmamaktadır. İşte genel olarak genç adaylara öncelik verilir. Destek elemanlarının çalışma günleri iş yoğunluğuna bağlı olarak değişim gösterir. Maaş ödemeleri her ayın 3-10’u arasında gerçekleştirilir. Destek elemanları da dahil olmak üzere tüm çalışanlar kanunen sigortalı olarak çalışır. LCW’da mesai 09.00-22.00 saatleri arasında değişim gösterir. LCW çalışma şartları 2024 yılındaki maaşlar hakkında bu şekilde açıklama yapabiliriz. LC Waikiki Maaşları Ne Kadar? sorusunu yanıtlamış olduk.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir