Ek Kart Nasıl Çıkartılır?
Ek Kart Nasıl Çıkartılır?

Ek Kart Nasıl Çıkartılır?

Ek kart kredi kartına bağlıdır. Ek kartın numarası asıl karttan farklıdır. Kullanıcısına yeni bir limit verir.

Ek kart nasıl çıkartılır?Ek kart kullanımı için 18 yaş sınırı yer almaktadır. Bazı bankalar 16 – 18 yaş arasında bulunan kişiler ek kart kullanım izni verebiliyor. Bu kartı kullanmak için ailelerinin özel yazılı izinleri şarttır. Bu izin olmadan bu yaş grubundaki kimse bu haktan yararlanamaz.

Ek kart, söz konusu kredi kartına ek olarak çıkarılır. Kredi kartı kullanıcısına yeni bir harcama olanağı sunar.

Ek Kart Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ek kart başvurusu yaparak sizde bu karta sahip olabilirsiniz. Ek kart başvuruları birkaç dakika içerisinde tamamlanır. Asıl kart sahibi internetin olduğu her yerden ve günün her saatinde ek kart başvurusu yapabilir.

Günümüzde ek kart başvurusu için mobil uygulamalar tercih edilir. Asıl kartın ait olduğu bankanın mobil uygulamasını indirerek buradan başvuru yapabilirsiniz. Başvuru sonrasında banka müşterisine hızlı bir şekilde dönüş yapacaktır.

Ek Kart Limitleri Ne Kadar?

Ek kart limitleri asıl kredi kartının mevcut limiti üzerinden belirlenmektedir. Bankaların neredeyse hepsi asıl kredi kartları için ek kart imkanı sunmaktadır. Her bankanın ek kart çıkarma istekleri farklı olabilir. Bu nedenle öncelikle çalışılan bankaların ek kart imkanları araştırmanız gerekir.

Ek Kart Aidatı Ne Kadar?

Bilindiği gibi kredi kartları yıllık kart ücretlerine tabi olmaktadır. Her kredi kartının belli ücretleri bulunur. Bu ücretler bankalara göre değişiklik gösterebilir. Ek kartların da belli aidat ücretleri yer almaktadır. Çoğu banka ek kartlar için aidat ücreti talep etmektedir. Bunun yanında ek kart için aidat ücreti almayan bankalar da bulunuyor.

Ek kart konusunda merak edilen bir konuda maksimum aidat ücretleridir. Ek kart aidat ücretleri yönetmeliğe bağlı olarak değişebilir. Yönetmelik gereğince ek kart aidatları en fazla asıl karttan alınan aidatın % 50’si kadar olacaktır. Ek kartlar sahiplerine puanlar kazandırır. Ek kartla kazanılan puanlar bankalara göre değişebilir. Net bilgi için bankalardan teklif alabilir ve buna göre karar verebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir